..je pravdou, že životné prostredie si ničíme poriadnym tempom, ale všetko musí mať svoje hranice.
1. Ak by sa pri tom "spanilom výstupe" na vežu niekomu niečo nedopatrením stalo, nedaj Bože smrteľný úraz - kto by si to vzal na triko? Kto by bol za to zodpovedný? Nie náhodou bane z oddôvodnením, že nezabezpečili všetko tak, aby sa tam človek nemohol dostať a takáto situácia nenastala? 2. Je pekné, že sa tu robí taký cirkus kvôli "jednému komínu". Ale prečo nevyleziete na niektorý z desiatok komínov/veží napríklad v takom Poľsku, kde cez 90% elektrickej energie vzniká v tepelných elektrárňach? Čo nám pomôže jeden nedymiaci komín, keď stačí trochu severného vetra a všetko ten sajrajt z Poľska máme u nás? A to už nehovorím o tom, že "vypnúť" elektráreň nieje možné len tak..
Malý citát pre čitateľských lenivcov Aké sú prostriedky na dosiahnutie cieľov Greenpeace: Kampane Greenpeace spočívajú v populistickej schéme: vymysli "problém" , nafúkni ho, dosiahni aby sa ľudia začali cítiť vinní/ohrození a frustrovaní , nájdi si svojho "vinníka", označ ho, ponúkni "riešenie" ktoré problém síce nemusí riešiť, ale vyzerá na prvý pohľad logicky, vyzvi na "akcie" proti označenému "vinníkovi". Ak sa kampaň podarí, vypýtaj si od ľudí a organizácii peniaze na ďalší "boj", preto že je tu ešte spústa iných "problémov" ktoré treba "vyriešiť" Skutočným záujmom Greenpeace sa teda nestáva "boj" proti vymysleným problémom, ale to čo chcú naozaj dosiahnuť, je získavanie ďalších peňazí, moci a vplyvu od naivného človeka veriaceho v spravodlivosť a vieru v lepší svet. Prostriedky Greenpeace na dosahovanie cieľov spočívajú v mafiánskych metódach vydierania a nátlaku na určité vybraté podniky, vlády či organizácie cestou nátlakových kampaní cez ovplyvňovanie verejnej mienky. Príkladov je mnoho. Greenpeace si platí svojich lobbystov pri vládach veľkých krajín a samozrejme aj EÚ, hoci ako ľavičiarom je im myšlienka voľného trhu úplne odporná . Potláčanie diskusii a vedy : diskusia o "probléme" a rôzne vedecké názory podľa viery Greenpeace rozptyľujú zameriavanie publika na vyhrotenie sily hnevu a frustrácie. Preto sa snažia eliminovať všetky diskusie vedúce inam, k alternatívam nimi navrhovaných riešení. Potrebujú udržať publikum v nevedomosti - to je cieľom a prostriedkom ako vyvolať "revolúciu" podľa ich gusta Potláčanie vedeckých poznatkov - takisto podľa Greenpeace vedie k rozptýleniu pozornosti, preto vedcov nemožno pripúšťať do diskusii - kampane Greenpeace nie sú o vede, ale o viere v niečo a pocitoch frustrácie a hnevu, pocitoch oprávnenosti vlastných (mylných) nárokov. Na tieto zámery vynakladá Greenpeace celosvetovo okolo 100 miliónov USD ročne, čo z nich samotných robí nadnárodnú korporáciu, proti ktorým tak radi "ako že bojujú". Greenpeace ide o zelenú farbu bankoviek z peňazí podporovateľov. Ak sa pri vývine Greenpeace vyskytol nejaký "odpadlík" z radov významných členov či zakladateľov Greenpeace z dôvodu nesúhlasu s ich metódami, pokúsia sa ho zničiť, znemožniť či zadupať do zeme. Aj prostredníctvom klamstiev a podvodov. Viď prípad Patricka Moore, jedného zo zakladateľov Greenpeace, ktorého teraz všeobecne očierňujú a pokúsili sa ho vymazať aj zo svojich stránok o tom kto spoluzakladal hnutie.
ako obvykle, nemá problémy s krkolomnými konštrukciami, ktoré sa dejú len v jej spanilej hlavičke. Nedávno do iných novín tvrdila že aktivistov Greenpeace strčili do basy za vniknutie na cudzie zariadenia len v Rusku a na Slovensku.
Stačí trochu pogúgliť, a hocikto si môže zistiť, že aktivisti Greenpeace sedia v base takmer každý rok niekde v Európe, niekedy aj dvakrát do roka. Prečo? No preto, že robia výčiny v rozpore s právnymi poriadkami demokratických štátov, len aby sa dostali do televízie. https://klamstvaouhli.blogspot...
Ako nič proti aktivizmu..
1. Ak by sa pri tom "spanilom výstupe" na vežu niekomu niečo nedopatrením stalo, nedaj Bože smrteľný úraz - kto by si to vzal na triko? Kto by bol za to zodpovedný? Nie náhodou bane z oddôvodnením, že nezabezpečili všetko tak, aby sa tam človek nemohol dostať a takáto situácia nenastala?
2. Je pekné, že sa tu robí taký cirkus kvôli "jednému komínu". Ale prečo nevyleziete na niektorý z desiatok komínov/veží napríklad v takom Poľsku, kde cez 90% elektrickej energie vzniká v tepelných elektrárňach? Čo nám pomôže jeden nedymiaci komín, keď stačí trochu severného vetra a všetko ten sajrajt z Poľska máme u nás? A to už nehovorím o tom, že "vypnúť" elektráreň nieje možné len tak..