Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som matka a organizujem pochod za klímu. Pridajte sa. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nepridem

lebo by som ist autom a to znecituje ovzdusie . Mamicky pridu vyobliekane s detickami na novych autach v novych satach z ciny a bangladesu a budu ukazovat prstom vsade dookola. ZACNITE od seba nielem delenim odpadu co je to posledne. Uz ste zabudli ze vasi rodicia recyklovali nabytok, takze zabudnite na Ikeu, a masove gulky co sa prevlacaju okolo zemegule lodami co spaluju spinavu naftu.Nekupujte kazdu sezonu nove saty z ciny co sa zahodia po sezone( este moja mama presivala ) na to netreba pochodovat, a spravite viac osohu pre klimu.
PS:
90 % sveta nema sajnu o com hovorite vytiahnite nos mimo turisticke cesty a uvidite chudobu kde sa jedna o prezitie, takto vyzera zakaz plastov v Karachii...
https://www.dawn.com/news/1399...
 

Nuž, zjavne nemáte šajnu Vy, o akých

mamičkách hovoríte :-) Veď sa príďte pozrieť a podebatujte - možno potom zistíte, čo je realita.
P. S.: Práveže ľudia, ktorí organizujú takéto aktivity (nielen v prípade tohto pochodu) začali od seba. V tomto by ste si určite porozumeli.
 

uzitocnejsi by ste boli v nemocniciach

ako pomocnici dobrovolnici sanitari, chodte podkladat misy na centralne prijmy a ludom co sa nemozu hybat, opatrujte starych v ich bytoc a domovoch, tam budete uzitocni
 

Veď aj Vy :-)

ale stale vas

tamnevidim pracovat, chapem, vykrikovat je lahsie
 
Hodnoť

Zraz teroristov

Šikanujete ľudí svojimi nezmyslami.
Tam zachraňujte veľryby alebo sa priviažte o strom.
Keby ste to aspoň pre peniaze robili. Lenže byť "užitočným Idiotom" je oveľa horšie.
 
Hodnoť

 

Ten pochod je určený proti niekomu, alebo niečomu, či naopak, na podporu niekoho alebo niečoho ?

Použijete tam aj svoje deti na sebaprezentáciu ?
 

 

Akože iniciatíva zdola. Teta len zabudla zmazať, že je funkcionárkou Greenpeace.
 

Áno, je to iniciatíva zdola. Alebo

máte pocit, že Greenpeace je tu "hore" a niečo alebo niekoho riadi? Nie - v Greenpeace pracujú a aktivizujú sa úplne bežní ľudia, akých sú po svete (aj na Slovensku) milióny. Odlišní sú v tom, že sa snažia aktívne presadiť veci pozitívne pre všetkých na tejto planéte, a to napriek neustálemu ohováraniu, posmechu a agresivite iných bežných ľudí ako aj tých, čo to tu (aspoň sčasti) riadia. Každý/á je strojcom svojho osudu. Každý/á si tvorí svoj život - a primerane tomu jeho/jej život formuje jeho/ju.
 

 

Áno, mám pocit, že Greenpeace je celosvetová ekoteroristická organizácia. To, že prepadnutie lode, či okupácia podnikov sú nápady zdola, s ktorými jej vedenie nemá nič spoločné, vám uverí len veľmi bnaivný človek.
 

Greepeace nikdy žiadnu loď neprepadol -

mýlite si to s inými organizáciami, ktoré mali aj takéto akcie. Radšej si overte svoje chabé dojmy v serióznych zdrojoch, než verejne napíšete nezmysly - vyhnete sa tak mnohým trápnostiam...
Nuž a slovo "okupácia" naozaj znamená niečo úplne iné než pokojné vyvesenie transparentu na konštrukciu, ktorým nikto nikoho neohrozí a potom dobrovoľné odídenie mimo areál... :-D
 

pre tých, čo si účelovo nepamätajú

Nuž, ja si pod prepadnutím lode

predstavujem niečo úplne iné, napr. moderných pirátov. Čo je samozrejme dosť veľký rozdiel oproti pár ľuďom s transparentom, čo sa vyšplhajú na palubu a pokojne (t. j. bez akéhokoľvek násilia proti posádke) tam istý čas zotrvajú.
Ale OK, boli tam a blokovali loď. Čiže v podstate to isté, ako pri akcii, ktorú ste nazvali okupáciou (len tu trvala podstatne kratšie a aktivisti/aktivistky sami/samy odišli). O terminologické detaily sa sporiť nemusíme: dôležitá je podstata - ako taká akcia prebieha a kvôli čomu sa deje.
 

Tu je popísané ako ste "zdola" riadená

aj Vaše ciele a metódy v kocke a rukolapne.

https://uloz.to/!tULTCm50fZEK/preklad-biznismodel-g reenpeace-pdf

https://zelenehnutia.blogspot....
 

Tak tomu hovorím zmysel

pre humor - dať ako "seriózne" argumenty proti Greenpeace vyfabulované fake info od niekoho z (Hornonitrianskych) baní... To máme akože brať vážne? - hahaha! :-D :-D :-D
Kto chce, pravdu si zistí. A kto nechce, nechá sa nachytať takýmito paškvilmi. Ja teda určite nemienim míňať svoj vzácny čas na odargumentovanie takýchto (slušne povedané) hovadín.
A inak, verím, že nechcete, aby som si sťahovala a otvárala nejaké pochybné súbory z Úschovne...
Takže majte sa pekne - zbohom!
 
Hodnoť

Kľúčová príčina znečisťovania prírody.

Znečisťovanie životného prostredia je NEVYHNUTNÝM dôsledkom nadmerne zvýšenej spotreby tovarov obyvateľmi (nad úroveň, ktorá je primeraná reálnym možnostiam Zeme).
Spotreba a „životný štandard“ obyvateľov je pritom už dlhodobo cielene a umelo zvyšovaná samotnými ŠTÁTMI v rámci „podpory ekonomiky“ pomocou pridávania nových NEKRYTÝCH PEŇAZÍ do obehu. Bez toho by k nadmernej spotrebe tovarov a teda ani k nadmernému znečisťovaniu životného prostredia nedošlo. Veď načo by niekto čoraz viac klčoval lesy alebo ťažil uhlie, ak by to drevo či uhlie od neho v tomto veľkom množstve nikto nechcel kúpiť?
Bez pridávania nových NEKRYTÝCH PEŇAZÍ do obehu by zároveň nikdy nedošlo ani ku tak významnému rastu počtu obyvateľstva Zeme ako sa to deje v súčasnosti (počet obyvateľstva Zeme má totiž tendenciu odrážať populáciou vnímanú úroveň zdrojov, ktoré sú spoločnosti dostupné – a tá je v dôsledku pridávania nových nekrytých peňazí do obehu falošne výrazne nadhodnocovaná) .
Jediná možnosť ako zastaviť ničenie životného prostredia je ZNÍŽENIE SPOTREBY.
Toto zníženie spotreby by malo byť DOBROVOĽNÉ a PRIMERANÉ - keďže druhá možnosť dosiahnutia zníženia spotreby by bola na podklade zákonov resp. príkazov štátu, čo by si však vyžadovalo odovzdať ešte viac moci práve tým ľudom resp. tomu typu ľudí („predstaviteľom štátu“), ktorí priviedli spoločnosť do súčasného neutešeného stavu. A to by bol naozaj veľmi zlý nápad.
Pritom dobrovoľné a možnostiam Zeme primerané zníženie spotreby možno dosiahnuť len odstránením kľúčovej príčiny daného problému – teda odstránením možnosti štátov a bánk vytvárať nové nekryté peniaze „z ničoho“. Úplne postačí, ak nebudú ekonomické procesy, spotreba a výroba umelo "stimulované" nadbytočnými nekrytými peniazmi. V tom prípade ľudia svoju spotrebu automaticky prispôsobia skutočnej úrovni prírodných zdrojov (keďže absencia nových nekrytých peňazí im neumožní kúpiť si viac než ako je primeraná skutočnej úrovni prírodných zdrojov).
Bez toho NIE JE MOŽNÁ efektívna ochrana životného prostredia, keďže bez toho bude každá snaha o ochranu životného prostredia NEVYHNUTNE prevážená negatívnymi dôsledkami rastúceho dopytu po tovaroch neustále zvyšovaného v dôsledku vytvárania nových nekrytých peňazí.
Preto ak sa štáty tvária, že chcú chrániť životné prostredie, a zároveň zvyšujú spotrebu obyvateľov („ekonomický rast“) vytváraním nových nekrytých peňazí, tak je to len „divadlo“ bez reálnej možnosti skutočne pomôcť ochrane životného prostredia.
A ak proklamácie politikov a aktivity „ekologických aktivistov a organizácií“ ignorujú túto hlavnú príčinu znečisťovania životného prostredia, tak o úprimnosti ich snahy o ochranu životného prostredia resp. o ich schopnosti to dosiahnuť možno tiež vážne pochybovať.

Pre tých, ktorí vedia čítať s pochopením a uvažovať odporúčam o danej téme napríklad:

Juraj Karpiš: Zlé peniaze

alebo

http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 

Samozrejme, že ničenie životného

prostredia je dôsledkom nadmernej spotreby ľudskej civilizácie a z nej plynúcej nadmernej exploatácie prírodných zdrojov. S tým súhlasí každý ochranár a ochranárka - ja som aspoň ešte nestretla takého/takú, ktorý/á by tvrdil/a niečo iné. Celkom by ma preto zaujímali konkrétne príklady "aktivít ekologických aktivistov a organizácií", ktoré tento fakt ignorujú. Môžete uviesť aspoň jednu-dve, prosím?
No a tiež by ma zaujímalo, čo si predstavujete pod "schopnosťou dosiahnuť ochranu životného prostredia" - ? Aktivisti a aktivistky nie sú tí, čo majú v rukách výkonnú moc a môžu prijímať rozhodnutia & opatrenia pre celospoločenské zmeny. Sú to však tí, čo zodpovedných s danou výkonnou mocou k týmto krokom tlačia a inšpirujú. Niekedy to stačí, ale väčšinou nie - pretože väčšinou je na takéto zmeny potrebné, aby na nich popracovala väčšina VŠETKÉHO obyvateľstva. Aktivisti a aktivistky nie sú spasiteľmi, ani sa na nich nehrajú. Sú to obyčajní ľudia, odlišní od "mlčiacej väčšiny" tým, že sa neboja byť aktívni a verejne dať najavo svoj názor. To isté môžu robiť úplne všetci ľudia. Čím viac, tým skôr sa veci pohnú k lepšiemu.
 

Som nesmierne rád

Som nesmierne rád, ak každý ochranár a ochranárka životného prostredia súhlasí s tým, že znečisťovanie životného prostredia je dôsledkom nadmernej spotreby ľudskej civilizácie a z nej plynúcej nadmernej exploatácie prírodných zdrojov.
No nemôžem sa však zbaviť dojmu, že väčšina z nich si myslí, že zlepšenie možno dosiahnuť len vtedy, ak štát bude viac prikazovať, zakazovať, riadiť a trestať.
To je ZÁKLADNÁ CHYBA, ktorá povedie ku strate resp. obmedzeniu našej slobody.
Štát nemá riadiť každý náš krok! Štát musí v prvom rade prestať SPÔSOBOVAŤ nadmernú spotrebu a tým aj devastáciu životného prostredia. Potom sa spotreba spoločnosti AUTOMATICKY a BEZ DONUCOVANIA prispôsobí reálnym možnostiam našej Zeme.
Veď situácia v súčasnosti je podobná, ako kedy zlodej vyzýval ostatných ľudí aby nekradli a ešte by sa aj čudoval, prečo týchto ostatných ľudí nedokáže presvedčiť o potrebe nekradnutia! Naozaj by takýto zlodej mal dostať ešte viac moci na to, aby mohol donucovať ľudí robiť čo, čo chce?! Ako by to asi tak dopadlo...?!
Na oplátku si dovolím ešte jednu otázku:
Môžete uviesť aspoň jednu či dve „ekologické organizácie“, ktoré systematicky poukazujú na to, že neprimerane vysoká spotreba prírodných zdrojov je priamym a NEVYHNUTNÝM dôsledkom „podpory ekonomiky“ pomocou pridávania nových nekrytých peňazí do obehu - a že preto je pre EFEKTÍVNU ochranu životného prostredia NEVYHNUTNÉ toto pridávanie nových nekrytých peňazí do obehu ZASTAVIŤ a ZNEMOŽNIŤ.
Nehnevajte sa , ale ja som ešte takú ekologickú organizáciu nevidel.
A naopak – videl som už veľa ekologických organizácií, ktoré svoje „projekty na ochranu životného prostredia“ (častokrát s veľmi problematickým dlhodobým efektom) financujú PRÁVE vďaka novým nekrytým peniazom (z rôznych grantov, dotácií apod.), čím (chcem veriť že neúmyselne) aj ony samé PRISPIEVAJÚ k ďalšiemu ničeniu životného prostredia.
Svojim príspevkom som chcel poukázať aj tento „paradox“ a na potrebu toho, aby si aj „ekologickí aktivisti a organizácie“ uvedené súvislosti uvedomovali a najmä ich aj pri plánovaní svojich aktivít zohľadňovali.
 

Váš dojem, že väčšina

z environmentálnych aktivistov a aktivistiek "si myslí, že zlepšenie možno dosiahnuť len vtedy, ak štát bude viac prikazovať, zakazovať, riadiť a trestať" je naozaj len Vaším dojmom. Zdá sa, že ich veľa nepoznáte (alebo ich poznáte len povrchne). Ja ich poznám dosť a do tejto jednej vety by som to určite nezhrnula :-)
Situácia je ale podstatne zložitejšia. Takže k Vášmu konštatovaniu len toľko, že nielen štát musí skončiť s nadmernou spotrebou: aj keby sa tak rovno stalo, odkiaľ beriete istotu, že by sa tým - dokonca automaticky - zastavila nadmerná spotreba celej spoločnosti? Zdá sa, že sám podliehate tomu, čo pripisujete aktivistom a aktivistkám: absolutizujete úlohu štátu v živote spoločnosti (je také porekadlo podľa seba súdim teba...). To je veľký omyl: rovnako musí prestať nadmerná spotreba ľudí ako jednotlivcov a skupín spoločnosti. Tí na svoju nadmernú spotrebu štát naozaj ani trochu nepotrebujú - vystačia si v tom aj úplne sami a samy, žiaľ :-(
Nehnevajte sa, ale ekologické a environmentálne organizácie nevznikajú na to, aby sa venovali obehu financií v spoločnosti. To skúmajú a riešia ekonomické organizácie. Enviro organizácie sa prednostne venujú dôležitým environmentálnym problémom. No a neviem, z akých iných eňazí by ich mali riešiť, ak nie z tých, čo sú v spoločnosti všeobecne používané. Takže naozaj neviem, ako by otázku krytia peňazí mali zohľadňovať pri plánovaní svojich aktivít: mohli by potom vôbec nejaké aj naplánovať a uskutočniť? Viete mi to nejako konkrétne vysvetliť, prosím?
Inak, k ničeniu životného prostredia prispievame my všetci, aj Vy osobne. Ibaže každý/á rôznou mierou. Takže tak.
 
Hodnoť

Definujte mi prosim

"bezuhlikovu ekonomiku".
Greenpiece a jej boj proti klimatickym zmenam udajne sposobenych nadmiernymi emisiami co2 a zaroven bojom proti atomovym elektrarnam len dokazuje, ze je to organizacia aktivisticka a nie postavena na vedeckych zakladoch.
Su schopne tie mamicky vzdat sa auta, zeleza, hlinika, prania, sprchy kazdy den a cestovania po svete? Su schopne platat ponozky a nohavice ? Jazdit bicyklom a na koni a mat doma 15 stupnov?
Chciet nieco od politikov dokaze kazdy pokrytec.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 7 077
 2. Martin Ondráš: Ministrova pracovná metóda - vydieranie 4 869
 3. Michal Petruš: Policajti obkľúčili Devínsku Kobylu. 1 901
 4. Martin Borguľa: Vzniká nová koalícia SAS + HLAS? 1 632
 5. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 1 251
 6. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 1 072
 7. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 1 036
 8. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 1 023
 9. Martina Hilbertová: Treba nám “vodičák” na psa? V Bratislave pribúdajú útoky 738
 10. Ivan Matušek: Skládka za domom. Je to riešenie hodné Trnavy? 471

Rebríčky článkov


 1. Denis Jacko: V Prahe
 2. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 3. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 4. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 5. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 6. Veronika Svabyova: Poézia
 7. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 8. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 10. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)


Už ste čítali?