Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak vám záleží na životnom prostredí, malo by vám aj na európskych voľbách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Komu záleží na EU

ten by mal poslať týchto zelených bláznov do zabudnutia.
 
Hodnoť

 

prave aj vdaka takymto nemame na Slovensku vybudovanu dopravnu infrastrukturu a chyba nam energeticka sebestacnost. Takze jednoznacne suhlas s predchadzajucim prispevkom
 
Hodnoť

To nie je

Vsetko ,najviac zeleni skodia tym ze podporuju migracnu politiku ,vsetci arabi a turci v nemecku volia zelenych lebo tam tahaju jejich sukmenovcov...preto maju aj rozhodujuce slovo vo vlade....zeleni su cesta do pekla
 
Hodnoť

Aké sú PRÍČINY tohto problému?

Znečisťovanie životného prostredia je NEVYHNUTNÝM dôsledkom nadmerne zvýšenej spotreby tovarov obyvateľmi (nad úroveň, ktorá je primeraná reálnym možnostiam Zeme). Spotreba obyvateľov je pritom už dlhodobo cielene a umelo zvyšovaná samotnými štátmi v rámci „podpory ekonomiky“ pomocou pridávania nových nekrytých peňazí do obehu. Bez toho by k nadmernej spotrebe tovarov a teda ani k nadmernému znečisťovaniu životného prostredia nedošlo (Veď načo by niekto čoraz viac klčoval lesy alebo ťažil uhlie, ak by to drevo či uhlie od neho v tomto veľkom množstve nikto nechcel kúpiť?).
Jediná možnosť ako zastaviť ničenie životného prostredia je zníženie spotreby. Toto zníženie spotreby by malo byť dobrovoľné a primerané - keďže druhá možnosť ako dosiahnuť zníženie spotreby (teda na podklade zákonov resp. príkazov štátu) by si vyžadovala odovzdať ešte viac moci práve tým ľudom resp. tomu typu ľudí („predstaviteľom štátu“), ktorí priviedli spoločnosť do súčasného neutešeného stavu.
Pritom dobrovoľné a možnostiam Zeme primerané zníženie spotreby možno dosiahnuť len odstránením kľúčovej príčiny daného problému – teda odstránením možnosti štátov a bánk vytvárať nové nekryté peniaze „z ničoho“ (úplne postačí, ak nebudú ekonomické procesy, spotreba a výroba umelo "stimulované" nadbytočnými nekrytými peniazmi).
Bez toho NIE JE MOŽNÁ efektívna ochrana životného prostredia (bez toho bude každá snaha o ochranu životného prostredia NEVYHNUTNE prevážená negatívnymi dôsledkami rastúceho dopytu po tovaroch neustále zvyšovaného v dôsledku vytvárania nových nekrytých peňazí).
Preto ak sa štáty tvária, že chcú chrániť životné prostredie, a zároveň zvyšujú spotrebu obyvateľov („ekonomický rast“) vytváraním nových nekrytých peňazí, tak je to len „divadlo“ bez reálnej možnosti skutočne pomôcť ochrane životného prostredia.
A ak „ekologické organizácie“ ignorujú túto hlavnú príčinu znečisťovania životného prostredia, tak o úprimnosti ich snahy o ochranu životného prostredia resp. o ich schopnosti to dosiahnuť možno tiež vážne pochybovať.

Pre tých, ktorí vedia čítať s pochopením a uvažovať odporúčam o danej téme napríklad:

Juraj Karpiš: Zlé peniaze

alebo

http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 
Hodnoť

Čítate len to, čo sa Vám hodí

Vážení autori, EÚ v´daka lobizmu fyrmy Bayer, ktorá spravila akvizíciu firmy vyrábajúcej glyfozát predĺžila jeho používanie v poľnoshospodárstve o ´dalších 5 rokov (mimochodom tento chemický produkt je hlavnou príčinou oslabenia populácie včiel)
Parlament sa z Bruselu prepravuje raz do mesiaca do Štrasssburgu - pozrite si dokument o tejto "ekologickej" akcii. Je to príklad plytvania z euroblbosti.
Za európskym parlamentom sa nachádza budova, myslím 5 podlaží, kde sú na každom poschodí 4 veľké poradné miestnosti a malé, tie som nespočítal. je to priestor, kde sa každý deň doslova zlietajú z celej európy úradníci a tlmočníci na zbytočné porady, ktoré končia vetou a nakoniec pošlite svoje pripomienky mailom (lebo na porade 28 zástupcov členských štátov sa obvykle nedohodne nič a názory sú rozporné, takže nakoniec vždy zvíťazia euroúradníci. Spočítajte si tie tony CO2.
A takto by som mohol pokračovať až do volieb do EP.
Mimochodom si všimnete, že čo je to za inštitúcia, ktorá potrebuje na svoje zviditeľnenie miesto preukázanie reálnych výsledkov facebookových hrdinov a Sajfu.
 


Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 3 759
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 272
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 263
 4. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 785
 5. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 704
 6. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 638
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 531
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 330
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 291
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 273

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?